tercüme
tercüme

 

Çeviri Hizmetleri Başlıkları

1- Yazılı Çeviri

- Taslak Tercüme     - Ticari Çeviri    - Hukuki Tercüme    - Teknik Çeviri     - Tıbbi Medikal Çeviriler

- Akademik Çeviriler     - Sanatsal Edebi Tercüme     - Dijital Film, Cd, Dvd Tercümesi

2- Sözlü Çeviri

- Simultane Çeviri     - Ardıl Çeviri

3- Noter Onaylı Yeminli Tercüme

4- Web Sitesi Çevirisi


 

Yazılı Çeviri


Taslak Tercümesi

Sıklıkla tercümesini yaptığımız teknik biigi gerektirmeyen çevirilerdir bunlar nüfus cüzdanı, pasaport, nüfus kayıt örneği v.b örnekler verilebilir ve kaynak metininin basit ve akıcı tercüme süreci olmasından dolayı uygun fiyatlar özellikle ingilizce tercüme ve almanca tercüme daha cazip fiyat sunmaktayız.

 


Ticari Çeviri

İşletme evraklarınızı veya ticari alanda gerekli belge çevirisine ihtiyaç duyulması halinde bilanço, ticaret sicil gazetesi, banka hesap özeti, faliyet belgesi, teklif gibi her türlü belge veya yazışmalarınız yeminli tercümanlar tarafından yazılı olarak almanca tercüme veya diğer dillere çevirisi yapılmaktadır.

 


Hukuki Tercüme

Hukuki nitelikteki dökümanlarınız; sözleşme, resmii başvurular, mahkeme kararları, alım satım sözleşmeleri, kira kontratı v.b belgelerin hukuki terim bilgisine sahip yeminli tercümanlarca tercüme edilir. İstenilmesi halinde noter onayı alınabilmektedir.

 


Teknik Çeviri

Teknik şartname, formül içeren döküman, kullanım kılavuzu ve ürün açıklamaları gibi metinin içeriğindeki teknik bilgiye sahip tercümanlar tarafından istediğiniz dile doğru bir şekilde tercüme yapılmasıdır.

 


Tıbbi Medikal Çeviriler

Bu gibi çeviriler tıbbi medikal bilgiye sahip tercümanlar tarafından titizlikle çevirisi yapılmaktadır.

 


Akademik Çeviriler;

Akademik içerikli makale araştırma yazılarında öğrencilere için ise ödev, tez v.b tercüme gereksinimleri karşılanmasıdır. Çevirilerin almanca tercüme edildiği kaliteyi diğer dillerde de sunmaktayız.

 


Sanatsal Edebi Tercüme

Edebiyat, Sanatsal, Bilimsel v.b içerikli yazılarınızı veya bilgi gereksinimi duyduğunuz yazıların alanlarıda uzman tercüman kadromuzla bir çok dilde tercüme hizmeti vermekteyiz.

 


Dijital Film, Cd, Dvd Tercümesi

Çeşitli programlarla hazırlanmış CD. DVD v.b dijital kayıtların film, ses kayıtları ve döküman şeklindeki dosyalarınızın tercüme işlemi şeklindedir.

 


Sözlü Çeviri


Simültane Çeviri

Genellikle teknik teçhizatı hazır olan konferans, seminer gibi çok katılımlı toplantılarda konuşmacının söylemlerini eş zamanlı olarak çevirini yapma sanatıdır.

 


Ardıl Çeviri

Ardıl (Konsekutif) tercüme bir iş toplantısı, seyahat veya başka bir amaçla ülkemize gelen misafirlerinize eşlik etmek veya aracı olmak için talep ettiğiniz dilde konuşma ve anlama yeteğine sahip tercümanlar eşliğinde yapılmaktadır. Ardıl tercüme simültane çeviride olduğu gibi teknik teçhizata gerek kalmaksızın tercümanın konuşulanı belirli aralıklarla tercüme etmesi şeklindedir. Fiyatlandırması günlük olarak yapılmakta olup ardıl çeviri taleplerinizi son güne bırakmamanızı tavsiye ederiz.

 


Noter Tasdikli Yeminli Tercüme

Tercüme yapılması gereken evraklarınız, ilgili kurumun isteği doğrultusunda yeminli tercüman tarafından çevirisini isteyebileceği gibi noter onaylı olmasıda isteyebilir ki biz tercüme bürosu olarak sizin her türlü belgenizi; pasaport, sabıka kaydı, faliye belgesi, ticaret sicik gazatesi, nüfus cüzdanı, transkript, diploma, ehliyet ticari veya hukuki içerikğe sahip belgeleri istediğiniz dile yeminli tercüman tarafından yeminli çeviri yapıp gerekliliği halinde noter tasdik ve apostil tasdik işlemleri tarafımızca yapılabilmektedir. Bir belgenin yeminli çevirmen tarafından çevirilmesi, çeviri fiyatını etkilemeyecektir ancak noter tasdik gereken belgeleriniz noterin belirleyeceği ücret kadar olup apostil tasdik için bir fiyat talep edilmemektedir. Noter tasdikli çeviri için belgenizin aslı ile noter onaylı çeviri yapılabilmektedir.

 


Web Sitesi Çevirisi

İnternet, ülkemizde adsl kullanımının artması ile internet kullanıcı sayısında büyük artışlar olmuştur bu doğrultuda bir çok kişi, günün belirli saatlerini internette başında geçirerek bir çok taleplerine bu ortamdan ulaşıp fayda sağlamışlardır. Bu durumdan firmalarda yararlanmışlardır ki bazı sektörler müşteri taleplerinin hemen hepsini internetten sağlamaktadırlar. Sizde web siteniz aracılığı ile geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız en azından almanca tercüme ve ingilizce tercüme veya birkaç dile daha çevirisini yaptırmanız gerekmekterdir, ancak firma bilgileriniz ve ürünlerinizin doğru anlatılmaması durumunda firmanızın değer kaybedebilir olmasını göz önünde bulundurarak konularında uzman tercümanlar ile çalışmanız sizin için faydalı olacaktır bu çalışma bizimle olabileceği gibi farklı tercüme firmalarıylada olabilir.

Web siteleri birçok yazılımla hazırlanabileceği için tercümesi yapılan web sitenin yerleşimini sitenizi hazırlayan firma veya kişi tarafından yapılması daha doğru olacaktır. Web sitenizi hazırlayan kişinin dil bilmesine gerek kalmaksızın anlayabileceği şekilde hazırlanmaktadır. Web sitenizi hazırlatalı uzun zaman oldu ve hazırlayan kişilere ulaşamıyorsunuz bu durumda sitenize ait bilgilerin sizde olması halinde size hem tercüme hem yerleşimi konusunda yardımcı olabilmekteyiz. Web sitenizin tercümesini yaptırırken bir çok yerden fiyat almanızı ama çok ucuzada kaçmamanızı tavsiye ederiz.

 

Sayfa basina don

Almanca - Arnavutça - Arapça - Azerice - Boşnakça - Bulgarca - Çekçe - Çince - Danca - Endonezyaca - Ermenice - Farsça - Fince - Fransızca - Gürcüce - Hırvatça - Hollandaca - İbranice - İngilizce - İspanyolca - İsveçce - İtalyanca - Japonca - Kazakça - Korece - Lehçe - Letonca - Macarca - Makedonca - Moldovca - Norveçce - Osmanlıca - Özbekce - Portekizce - Romence - Rumca - Rusça - Sırpça - Slovakça - Slovence - Tayca - Türkmence - Ukraynaca - Urduca - Vietnamca - Yunanca

ANA SAYFA | HİZMETLERİMİZ | ÇEVİRİ DİLLERİ | FİYATLANDIRMA | İLETİŞİM
Copyright © Designed by Prestij Çeviri

| Tercüme bürosu | çeviri | übersetzungen | emlak | sahibinden | istanbul | değerleme | ekspertiz | übersetzungsbüros | almanca tercüme |